Välisvabatahtlikud praegu

VÄLISVABATAHTLIKUD

Välisvabatahtlikud on tulnud teatud perioodiks tööle Kohila valla noortekeskustesse, Kohila Gümnaasiumisse, Kohila Mõisakooli ja Kohila Sipsiku Lasteaeda. Nende ülesanded erinevates asutustes on veidi erinevaid, aga põhieesmärk on olla Kohila valla lastele ja noortele sõbraks ja õpetajaks, kes räägib teiste riikide kultuurist, kellega saab koos tavaliselt inglise keeles (vahel ka vene keeles) rääkida, kellega saab teha nalja ja kellelt saab saada inspiratsiooni maailma avastada.

Hetkel on Kohila vallas kaks välisvabatahtlikku ja nad tutvustavad ennast järgmiselt:

 

Aslihan on vabatahtlik Kohila valla noortekeskustes ja Kohila Sipsiku lasteaias

Tere!

Minu nimi on  Başak Aslıhan ARIKAN, aga tavaliselt kutsuvad mind kõik Aslıhaniks.

Ma olen 24-aastane. Ma tulin siia Türgi suurimast linnast Istanbulist ESK (Euroopa Solidaarsuskorpus) projekti kaudu tegema Euroopa vabatahtlikku teenistust. Huvitav fakt Istanbuli kohta on see, et tegemist on ainsa linnaga maailmas, mis asub kahe mandri peal. Praegusel ajal Istanbuli linnapiirkonnas elavad 15 millionit inimest, kuid tegelikkuses elab linnas umbes 25 millionit inimest. Tehes sellest kõige rahvarohkema linna Euroopas.

Ma lõpetasin kooli erialaga lennunduses, kuna mul on suur kirg selle vastu. Ma armastan reisimist, uute kultuuridega tutvumist ning uute toitude proovimist. Mulle meeldib oma sõpradega koos olla ning uute inimestega kohtuda. Minu jaoks on lõbusad veespordialad. Keskoolis mängisin ma kõrgel tasemel võrkpalli mõnda aega.

Ma tulin siia Eestisse, et avastada uut kultuuri, usku ja, et saaksin jagada oma kogemusi mis mul on noortega noortekeskustes ning lasteaias.

 

Anna on vabatahtlik Kohila Gümnaasiumis ja Kohila Mõisakoolis

Tere!

Minu nimi on Anna Ivanova ja ma olen 22-aastane. Ma olen pärit Venemaalt, Krasnoyarskist. Mu kodulinn on ümbritsetud mägedega ja sealt saab parimat  Shawarmat (vürtsikas wrap), mida mulle meeldib väga süüa. Väike huvitav fakt, mis võib teile meeldida on see, et maailma kõige sügavam järv Baikal ei asu väga kaugel mu kodulinnast. Ma pole sinna veel jõudnud (häbi mul olgu), aga ma jõuan kindlasti, ma luban!

Ma töötan ESK (Euroopa Solidaarsuskorpus) projekti alusel vabatahtlikuna Kohilas juba 2019. aasta oktoobrist. Ma aitan õpilastel õppida inglise ja vene keelt. Kui ma esimest korda kuulsin ESK programmi kohta, tekkis mul kohe suur huvi selle vastu, ja samal ajal ma mõtlesin, et sinna on võimatu saada. Aga see idee, et kolida üheks terveks aastaks teisele maale ja töötada seal lastega (suur väljakutse!) jäi mul peas kummitama ning ma otsustasin kandideerida. Ja siin ma siis nüüd olen.

 

 

Projekti info:  Vabatahtlike tegevust rahastatakse läbi  projekti „EVT vabatahtlikud Kohilas“, projekti number 2019-2-EE01-ESC11-051798 . Projekti kestvuseks on  01.08.2019 kuni 31.07.2022. Euroopa solidaarsuskorpuse vabatahtliku teenistuse programmi aitab Kohilas elluviia riiklik agentuur Eestis SA Archimedes.